Denník N

Prihlásenie | Registrácia Zabudnuté heslo

Výstava Tutanchamon opäť predĺžená!

Publikované : 01.12.2014 | Zobrazení: 4654 |
2 minúty čítania

Výstava TUTANCHAMON – Jeho hrobka a poklady

už očarila takmer stotisíc návštevníkov a je opäť predĺžená až do 17. januára 2015 !

 

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady doposiaľ očarila nádhernými exponátmi takmer stotisíc návštevníkov nielen z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska.

Svoje brány bude ešte otvárať zvedavým návštevníkom v bratislavskej Inchebe každý deň až do 17. januára 2015, kedy sa jej brány uzatvoria.

  

 „Vidím úžasné veci“ vykríkol Howard Carter, keď v roku 1922 po prvýkrát nahliadol do Tutanchamonovej hrobky.

 

A presne rovnaké veci majú ešte možnosť vidieť všetci priaznivci egyptskej kultúry, ktorý výstavu doposiaľ nenavštívili.

Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je zostavená identicky tak, ako bola pred takmer 100 rokmi hrobka objavená a otvorená. Všetky posvätné predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia na rovnakých miestach, ako ich kedysi objavili. Návštevníci môžu vidieť viac ako 1000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu.

Všetky exponáty sú vyrobené tradičným spôsobom s využitím remeselníckych tradícií starých tisíce rokov a to pod prísnym dohľadom svetových egyptológov. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste, čím vytvárajú fascinujúci obraz o dávnej vyspelej civilizácii.

 

Výstava TutanchamonJeho hrobka a poklady je vhodná nielen pre dospelých obdivovateľov starobylých kultúr, ale aj staršie deti, milujúce nové a nevšedné zážitky a dobrodružstvo. Vďaka unikátnemu spôsobu expozície a audioguidu (zvukovým slúchadlám), ktorý je k dispozícii zdarma, sú všetci návštevníci doslova vtiahnutí do objaviteľského príbehu Howarda Cartera, ktorý im detailne a súčasne zábavne opíše všetky exponáty. Výstava tak svojich návštevníkov doslova prenesie tisíc rokov v čase.

 

Návšteva výstavy TutanchamonJeho hrobka a poklady je skvelý tip na rodinný výlet počas voľných dní, či vianočných prázdnin.

Nechajte sa očariť krásou starovekého Egypta aj vy!

 

Predpredaj vstupeniek v sieti:

Ticketportal a Eventim

 

Termín výstavy:

15. 8. 2014 – 17. 1. 2015

Incheba EXPO Bratislava, Slovensko

 

Viac informácií o výstave na http://www.tut-vystava.sk/

Usporiadateľ: JVSGROUP

 

Tlačová správa

 

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Tutanchamónova hrobka neukrýva nové miestnosti

Tutanchamónova hrobka neukrýva nové miestnosti

Začiatkom mája oznámil generálny tajomník najvyššej rady pre správu pamiatok Dr. Mostafa Waziry, že v Tutanchamónovej hrobke nie sú skryté žiadne tajné miestnosti. celý článok

Uzrie Nefertiti opäť slnečné lúče?

Uzrie Nefertiti opäť slnečné lúče?

Britský archeológ Nicolas Reeves predstavil nové informácie, podľa ktorých našiel dôkaz, že kráľovná Nefertiti mohla byť tajne pochovaná v Tutanchamónovej hrobke. celý článok

Patrila zlatá maska Tutanchamonovi?

Patrila zlatá maska Tutanchamonovi?

Objav Tutanchamonovej hrobky je už neodmysliteľne spojený s obrovským množstvom zlatých predmetov v hrobovej výbave. „Všade sa lesklo zlato,“ je jedna z prvých viet, ktorou Carter popisuje dojmy z objavu predsiene hrobky. celý článok

Výstava Tutanchamon pokračuje!

Výstava Tutanchamon pokračuje!

Výstava TUTANCHAMON - Jeho hrobka a poklady pre veľký záujem návštevníkov predĺžená až do 4. januára 2015 ! celý článok

Howard Carter – čestný idealista či zlodej?

Howard Carter – čestný idealista či zlodej?

Spolu s Heinrichom Schliemannom, objaviteľom bájnej Tróje a zlatých Mykén, je Howard Carter asi najznámejším archeológom na svete. Hoci ani jeden z nich archeológiu neštudoval, sú to práve objavy dych berúcich pokladov, ktoré im priniesli svetovú slávu. celý článok

Diskusia