Denník N

Prihlásenie | Registrácia Zabudnuté heslo

Výstava Titanic bude predĺžená

Publikované : 05.11.2015 | Zobrazení: 2568 |
2 minúty čítania

Výstava TITANIC bude pre veľký záujem návštevníkov predĺžená až do 16. januára 2016 !

 

Výstava TITANIC doposiaľ očarila nielen Bratislavu, ale aj celé Slovensko.  Desaťtisíce nadšených návštevníkov už vkročili na palubu tejto legendárnej lode. Brány bratislavskej Incheby sa od augusta dennodenne otvárajú mnohým návštevníkom, ktorí mali možnosť odhaliť príbehy a osudy reálnych pasažierov, na vlastné oči videli kajuty, strojovňu lode, či dotkli sa ľadovca.

 

Práve osobné zážitky návštevníkov a veľké množstvo originálnych exponátov zaraďujú výstavu Titanic k najobľúbenejším na celom svete. Vzhľadom k veľkému záujmu sa usporiadateľská agentúra JVS Group rozhodla uspokojiť naozaj všetkých záujemcov.

Túto jedinečnú výstavu predlžuje až do 16. januára budúceho roka.

 

Titanic bol vo svojej dobe najväčšou osobnou transatlantickou loďou sveta, ktorá mala byť vizitkou technickej revolúcie. Bol určený na prevoz cestujúcich a pošty medzi Európou a Severnou Amerikou. Titanic však stroskotal vo vodách Atlantiku už počas svojej prvej plavby – dňa 15. apríla 1912. V tento osudný deň zomrelo viac ako 1500 osôb.

Uvidíte stovky originálnych artefaktov, ktoré boli vylovené zo slávneho vraku na dne oceánu. Medzi exponátmi sú časti vybavenia lode, kusy nábytku, porcelán a osobné predmety cestujúcich (šperky, kabelky a rôzne časti oblečenia). Vďaka dokonalej rekonštrukcii kajút, strojovne alebo jedálne budú všetci návštevníci súčasťou skutočnej atmosféry prepychu aj biedy na začiatku 20. storočia. Zažijú nádheru dobových interiérov, či hluk strojovní a následnú úzkosť pred naozajstným a reálnym nešťastím. 

Výstava bola doplnená aj o ilustračné zábery zo Slovenska v čase potopenia Titanicu, ktoré poskytlo Slovenské národné múzeum – Historické múzeum.

Chateau Apponyi v Oponiciach zapožičalo originálne predmety jedného z najbohatších pasažierov Titanicu T. Cardezu, ktorý bol osobne niekoľkokrát na Slovensku.

Každý návštevník pri vstupe na výstavu získa „boarding pass – palubnú vstupenku“. Vďaka tejto vstupenke s konkrétnym menom reálneho človeka, ktorý na Titanicu v dobe jeho katastrofy bol, prežijete celú prehliadku výstavy tak, ako konkrétny cestujúci na jeho palube.

Zároveň všetci zdarma získajú audioguide, v ktorom si vypočujú v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku podrobný výklad k jednotlivým exponátom.

Vstupenky na výstavu sa predávajú na presne určený dátum a čas.

Organizovaným skupinám – napr. školám, zabezpečíme presný termín rezervácie návštevy na výstave a predovšetkým zvýhodnené vstupné, vrátane vstupu pre pedagogický sprievod zdarma.

Predpredaj vstupeniek v sieti Ticketportal alebo Eventim.

Otváracie hodiny na výstave:

Pondelok – Nedeľa 9 –20 hod.

Pokladňa sa zatvára o 18:00 hod

 

Termín výstavy:

12. 8. 2015 – 16. 01. 2016

Viac informácií o výstave na www.vystavatitanic.sk

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Čo znamenala mágia pre starovekých Egypťanov?

Čo znamenala mágia pre starovekých Egypťanov?

Zo staroegyptských papyrusov vieme mnohé o názoroch a praktikách antického ľudu. Egypťania boli známi vierou v božstvá, no o čosi menej sa vie o ich okultných praktikách. celý článok

V Sade Janka Kráľa sa opäť strhne boj o Prešporok

V Sade Janka Kráľa sa opäť strhne boj o Prešporok

Rok 1619 v Európe nebol idylický. Vojnová vrava zasiahla väčšinu kontinentu a výnimkou nebolo ani kráľovské mesto Prešporok. celý článok

Ako sa reštaurujú staré hodiny?

Ako sa reštaurujú staré hodiny?

Septembrová prednáška z cyklu Stretnutia s minulosťou pod zelenou klenbou bude venovaná téme reštaurovania. celý článok

Germánov na Slovensku priťahoval rímsky luxus bývania

Germánov na Slovensku priťahoval rímsky luxus bývania

V prvých storočiach nášho letopočtu ležalo územie Slovenska v tesnom susedstve Rímskej ríše. Miestne germánske kmene proti Rimanom bojovali, ale aj slúžili v ich armáde, obchodovali s nimi či posielali svojich synov na výchovu k Rimanom. celý článok

Luxusná keramika sa na územie Slovenska dovážala z Rímskej ríše

Luxusná keramika sa na územie Slovenska dovážala z Rímskej ríše

Po letnej prestávke odhalí Stredoslovenské múzeum ďalšie z klenotov a tajomstiev, ktoré ukrýva vo svojom depozite. Výnimočnú keramiku typickej červenohnedej farby známu pod názvom „terra sigillata“... celý článok

Diskusia