Denník N

Prihlásenie | Registrácia Zabudnuté heslo

Úvod

Publikované : 04.09.2012 | Zobrazení: 2773 |
1 minúta čítania

Vážení čitatelia,

 

ak čítate tieto riadky, znamená to, že sa nám podarilo spustiť stránky nového internetového časopisu o histórii – mesačníka HistoryWeb.sk. Naším cieľom je priblížiť dejiny rovnako slovenské i svetové. Chceme, aby sa historické príbehy stali intelektuálnou, ale aj populárnou súčasťou verejných diskusií. Boli by sme radi, keby historické bádanie nebolo chápané len ako výpočet nudných dátumov a osobností. Stredom nášho záujmu budú ľudia, ich osudy a činy, ktoré sú súčasťou niečoho väčšieho – dejín.

Náš internetový projekt bude obsahovať články, recenzie a rozhovory. Články budú rôzneho charakteru – dlhšie, kratšie, o slovenských  či o svetových dejinách. Každé nové číslo bude venované hlavnej téme, ku ktorej sa v priebehu mesiaca budú postupne pridávať články, tak aby ste začiatkom týždňa mali vždy nové čítanie. Okrem tematických budeme uverejňovať aj iné texty, čiže sa budeme snažiť o maximálnu pestrosť. Prvé texty budú síce bezplatné, ale následne prejdeme na spoplatnenie časti článkov. Informácie o predplatnom nájdete v príslušnej časti na úvodnej stránke. Financie sa použijú len na skvalitnenie služieb nášho internetového časopisu.

O každom článku sa bude dať diskutovať, čiže všetci autori aj čitatelia budú môcť vyjadriť svoje názory. Podobne ako články, aj diskusie budú čiastočne spoplatnené. Samozrejme, v diskusiách nám nebude prekážať opačný názor, pokiaľ bude prezentovaný slušne a nebude šíriť násilie.

Nakoniec by som vás, milí čitatelia, poprosil o trpezlivosť, pretože najmä zo začiatku sa môžu objaviť nedostatky, ktoré budeme postupne odstraňovať k vašej a aj k našej spokojnosti.

S pozdravom a so želaním mnohých budúcich čitateľských zážitkov s naším novým časopisom

 

Branislav Kovár,

Šéfredaktor,

www.HistoryWeb.sk

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Úvod čísla

Úvod čísla

Na úvod „Nikdy som nedovolil, aby škola stála v ceste môjmu vzdelaniu,“ zvykol tvrdiť Samuel Langhorne Clemens, známy pod pseudonymom Mark Twain (1835 – 1910). celý článok

Diskusia