Noví členovia redakcie

Publikované : 15.12.2017 | Komentárov: 0 | Zobrazení: 2360

Sme radi, že môžeme privítať nové tváre v našej redakcii. Dúfame, že noví členovia nášho tímu budú výraznými posilami a zvýšia redakčnú kvalitu, čo ocenia čitatelia.

 

Mgr. Evina Steinová, PhD., vyštudovala latinský jazyk na Masarykovej univerzite v Brne a medievistiku na Utrecht University v Holandsku. Na Kráľovskej holandskej akadémii vied (Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen) dokončila doktorát o vedeckých komunitách v ranom stredoveku. V súčasnosti pôsobí na Pontifical Institute of Mediaeval Studies v Toronte, kde sa venuje intelektuálnym sieťam a šíreniu inovácií v ranom stredoveku. Okrem HistoryWeb-u prispieva do viacerých blogov venujúcich sa histórii.

Výber článkov na HistoryWeb.sk:

Kedy sa začala používať nula?

Upálila ho inkvizícia, no jeho tajný denník prežil

Adoptovali deti v stredoveku aj mnísi?

 

Mgr. Dušan Valent, vyštudoval geológiu a paleontológiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Venuje sa vedeckej publicistike a popularizačným prednáškam pre deti a mládež. Je vedeckým redaktorom portálu Zive.sk a vedie popularizačný web In Vivo magazín.

Výber článkov na HistoryWeb.sk:

V „tradičnej rodine“ z praveku boli ženy zďaleka

Skaza megafauny – odohrala sa praveká Blitzkrieg?

 

Ilustrácia: Mariusz Kozik

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Dovolenka

Dovolenka

Milí čitatelia, sme radi, že sledujete Historyweb.sk aj v dovolenkovom období, o čom svedčí aj 40 percentný nárast našich pravidelných čitateľov počas letných mesiacov oproti minulému roku. celý článok

Diskusia (0)

pridať

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený. Prihláste sa alebo registrujte sa.