Klub

Publikované : 29.11.2012 | Komentárov: 0 | Zobrazení: 5828

Slovenská veda, a hlavne historiografia, ešte stále skrýva niekoľko pomyselných „zabudnutých kostlivcov“ z minulosti vo svojej skrini. Cieľom nášho portálu HistoryWeb.sk nie je suplovať štátne inštitúcie, ale čiastočne prispieť a pomôcť pri riešení problémov teraz aj v budúcnosti. Našou snahou bude podporiť popularizáciu a bádanie vo vedách historických, ako sú archeológia, história, egyptológia, religionistika a ďalšie. Naše krédo pre túto činnosť je: Budúcnosť pre minulosť.

Dôležitou súčasťou nášho projektu bude podpora štúdia a popularizácie slovenských dejín. História územia Slovenska je napriek svojej bohatosti stále na okraji spoločenského záujmu. Tak isto je málo známa v zahraničí, aj keď niektoré udalosti majú minimálne celoeurópsky význam (príchod Slovanov, obdobie Veľkej Moravy, zastavenie Turkov). Povedomie o našej vlastnej histórii je niekedy až neoprávnene chabé. I dejiny na okraji majú svoj význam.

Mnoho mladých historikov a archeológov nemá dostatočné možnosti publikovať svoje práce, preto naším ďalším cieľom bude umožniť im to (vydávanie kníh, možnosti publikovania záverečných prác na náš web). Heslo pre túto oblasť: Čo nové v dejinách?

Ďalším, a asi aj najdôležitejším problémom slovenskej historickej vedy je jej nedostatočné prepojenie s ekonomickými a technologickými elitami. História aj archeológia sú u nás zatiaľ stále skôr záležitosťou akademikov, pričom práve napojenie (nielen finančné) na elity by veľakrát mohlo pomôcť posunúť bádanie dopredu (spolupráca s IT firmami, s geodetickými, ale aj s ekonomickými analytikmi a podobne). Naše nepísané krédo znie: Elity k elitám.

 

Podporiť nás môžete na viacerých úrovniach:

 

1. úroveň – zlatí partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 3 osoby.

Náklady: členský poplatok 1500 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora.

Výhody: trojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovanie medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Uverejnenie mena darcu v našich publikáciách. Priradenie do zoznamu podporovateľov našich vedeckých projektov. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

2. úroveň – strieborní partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 50 osôb.

Náklady: členský poplatok 500 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora.

 

Výhody: dvojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovaní medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Priradenie do zoznamu podporovateľov našich vedeckých projektov. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

3. úroveň – bronzoví partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 150 osôb.

Náklady: členský poplatok 100 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora

 

Výhody: dvojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovanie medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

Predplatitelia – priami partneri; stačí, ak si na jeden rok predplatíte náš portál HistoryWeb.sk.

Náklady: 12 eur ročne

 

Výhody: celoročný prístup a prísun historických článkov, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.). Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

Mediálne a reklamné výhody:[1]

 

-          Články o histórii (v tlačených alebo v digitálnych médiách) číta 75 % ľudí s určitým stupňom vysokoškolského vzdelania. Táto skupina je síce v spoločnosti menšinová, ale ekonomicky dominantnejšia a „spotrebiteľskejšia“.

 

-          Medzi čitateľmi sú okrem profesionálnych záujemcov o históriu rovnomerne zastúpení aj predstavitelia technických, ekonomických a prírodovedných smerov, ktorí zároveň reprezentujú aj najviac zastúpené profesie v možnej čitateľskej vzorke.

 

-          Už prebehli prvé konzultácie o spolupráci so silnými mediálnymi partnermi, kde sa črtajú ďalšie možnosti propagácie.

 

-          Členstvo v elitnom klube – podľa vzoru časopisu National Geographic a amerických a európskych múzeí – má význam pre nadviazanie kontaktov a výmenu dôležitých informácii.

 

Propagácia vlastnej osoby či činnosti v regionálnom, ale aj v celoštátnom meradle.[1] Výhodné predovšetkým pre strieborných, zlatých a platinových partnerov.

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Noví členovia redakcie

Noví členovia redakcie

Sme radi, že môžeme privítať nové posily do našej redakcie. Dúfame, že noví členovia nášho tímu budú výraznými posilami a zvýšia redakčnú kvalitu, čo ocenia čitatelia. celý článok

Dovolenka

Dovolenka

Milí čitatelia, sme radi, že sledujete Historyweb.sk aj v dovolenkovom období, o čom svedčí aj 40 percentný nárast našich pravidelných čitateľov počas letných mesiacov oproti minulému roku. celý článok

Diskusia (0)

pridať

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený. Prihláste sa alebo registrujte sa.