Denník N

Prihlásenie | Registrácia Zabudnuté heslo

Klub

Publikované : 29.11.2012 | Zobrazení: 6617 |
3 minúty čítania

Slovenská veda, a hlavne historiografia, ešte stále skrýva niekoľko pomyselných „zabudnutých kostlivcov“ z minulosti vo svojej skrini. Cieľom nášho portálu HistoryWeb.sk nie je suplovať štátne inštitúcie, ale čiastočne prispieť a pomôcť pri riešení problémov teraz aj v budúcnosti. Našou snahou bude podporiť popularizáciu a bádanie vo vedách historických, ako sú archeológia, história, egyptológia, religionistika a ďalšie. Naše krédo pre túto činnosť je: Budúcnosť pre minulosť.

Dôležitou súčasťou nášho projektu bude podpora štúdia a popularizácie slovenských dejín. História územia Slovenska je napriek svojej bohatosti stále na okraji spoločenského záujmu. Tak isto je málo známa v zahraničí, aj keď niektoré udalosti majú minimálne celoeurópsky význam (príchod Slovanov, obdobie Veľkej Moravy, zastavenie Turkov). Povedomie o našej vlastnej histórii je niekedy až neoprávnene chabé. I dejiny na okraji majú svoj význam.

Mnoho mladých historikov a archeológov nemá dostatočné možnosti publikovať svoje práce, preto naším ďalším cieľom bude umožniť im to (vydávanie kníh, možnosti publikovania záverečných prác na náš web). Heslo pre túto oblasť: Čo nové v dejinách?

Ďalším, a asi aj najdôležitejším problémom slovenskej historickej vedy je jej nedostatočné prepojenie s ekonomickými a technologickými elitami. História aj archeológia sú u nás zatiaľ stále skôr záležitosťou akademikov, pričom práve napojenie (nielen finančné) na elity by veľakrát mohlo pomôcť posunúť bádanie dopredu (spolupráca s IT firmami, s geodetickými, ale aj s ekonomickými analytikmi a podobne). Naše nepísané krédo znie: Elity k elitám.

 

Podporiť nás môžete na viacerých úrovniach:

 

1. úroveň – zlatí partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 3 osoby.

Náklady: členský poplatok 1500 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora.

Výhody: trojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovanie medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Uverejnenie mena darcu v našich publikáciách. Priradenie do zoznamu podporovateľov našich vedeckých projektov. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

2. úroveň – strieborní partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 50 osôb.

Náklady: členský poplatok 500 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora.

 

Výhody: dvojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovaní medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Priradenie do zoznamu podporovateľov našich vedeckých projektov. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

3. úroveň – bronzoví partneri, úroveň obmedzená maximálnym počtom 150 osôb.

Náklady: členský poplatok 100 eur ročne, prípadne sprostredkovanie reklamy alebo technologická podpora

 

Výhody: dvojročný prístup a prísun historických článkov na portáli HistoryWeb.sk, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.), uverejňovanie medzi darcami na portáli, voľný prísun našich nových publikácií a v prípade obmedzeného vydania aj tlačenej verzie nášho časopisu. Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

Predplatitelia – priami partneri; stačí, ak si na jeden rok predplatíte náš portál HistoryWeb.sk.

Náklady: 12 eur ročne

 

Výhody: celoročný prístup a prísun historických článkov, zľavy pri produktoch a aktivitách spolupracujúcich obchodných partnerov (internetové kníhkupectvá, čajovne atď.). Postupne budú pribúdať ďalšie výhody.

 

Mediálne a reklamné výhody:[1]

 

-          Články o histórii (v tlačených alebo v digitálnych médiách) číta 75 % ľudí s určitým stupňom vysokoškolského vzdelania. Táto skupina je síce v spoločnosti menšinová, ale ekonomicky dominantnejšia a „spotrebiteľskejšia“.

 

-          Medzi čitateľmi sú okrem profesionálnych záujemcov o históriu rovnomerne zastúpení aj predstavitelia technických, ekonomických a prírodovedných smerov, ktorí zároveň reprezentujú aj najviac zastúpené profesie v možnej čitateľskej vzorke.

 

-          Už prebehli prvé konzultácie o spolupráci so silnými mediálnymi partnermi, kde sa črtajú ďalšie možnosti propagácie.

 

-          Členstvo v elitnom klube – podľa vzoru časopisu National Geographic a amerických a európskych múzeí – má význam pre nadviazanie kontaktov a výmenu dôležitých informácii.

 

Propagácia vlastnej osoby či činnosti v regionálnom, ale aj v celoštátnom meradle.[1] Výhodné predovšetkým pre strieborných, zlatých a platinových partnerov.

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Noví členovia redakcie

Noví členovia redakcie

Sme radi, že môžeme privítať nové posily do našej redakcie. Dúfame, že noví členovia nášho tímu budú výraznými posilami a zvýšia redakčnú kvalitu, čo ocenia čitatelia. celý článok

Začali sme spoluprácu s Projektom N

Začali sme spoluprácu s Projektom N

Heslom nášho portálu je: Budúcnosť pre minulosť. celý článok

Historyweb.sk prechádza zmenami...

Historyweb.sk prechádza zmenami...

Historyweb.sk prechádza niekoľkými zmenami... celý článok

Diskusia