Výstava Tutanchamon opäť predĺžená!

Publikované : 01.12.2014 | Komentárov: 0 | Zobrazení: 2801

Výstava TUTANCHAMON – Jeho hrobka a poklady

už očarila takmer stotisíc návštevníkov a je opäť predĺžená až do 17. januára 2015 !

 

Výstava Tutanchamon – Jeho hrobka a poklady doposiaľ očarila nádhernými exponátmi takmer stotisíc návštevníkov nielen z Bratislavy, ale aj z celého Slovenska.

Svoje brány bude ešte otvárať zvedavým návštevníkom v bratislavskej Inchebe každý deň až do 17. januára 2015, kedy sa jej brány uzatvoria.

  

 „Vidím úžasné veci“ vykríkol Howard Carter, keď v roku 1922 po prvýkrát nahliadol do Tutanchamonovej hrobky.

 

A presne rovnaké veci majú ešte možnosť vidieť všetci priaznivci egyptskej kultúry, ktorý výstavu doposiaľ nenavštívili.

Výstava Tutanchamon - Jeho hrobka a poklady je zostavená identicky tak, ako bola pred takmer 100 rokmi hrobka objavená a otvorená. Všetky posvätné predmety, sošky, šperky aj sarkofágy ležia na rovnakých miestach, ako ich kedysi objavili. Návštevníci môžu vidieť viac ako 1000 nádherných predmetov vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu.

Všetky exponáty sú vyrobené tradičným spôsobom s využitím remeselníckych tradícií starých tisíce rokov a to pod prísnym dohľadom svetových egyptológov. Vďaka tomu, že ide o dokonalé repliky, môžu byť všetky predmety z faraónovej hrobky zhromaždené na jednom mieste, čím vytvárajú fascinujúci obraz o dávnej vyspelej civilizácii.

 

Výstava TutanchamonJeho hrobka a poklady je vhodná nielen pre dospelých obdivovateľov starobylých kultúr, ale aj staršie deti, milujúce nové a nevšedné zážitky a dobrodružstvo. Vďaka unikátnemu spôsobu expozície a audioguidu (zvukovým slúchadlám), ktorý je k dispozícii zdarma, sú všetci návštevníci doslova vtiahnutí do objaviteľského príbehu Howarda Cartera, ktorý im detailne a súčasne zábavne opíše všetky exponáty. Výstava tak svojich návštevníkov doslova prenesie tisíc rokov v čase.

 

Návšteva výstavy TutanchamonJeho hrobka a poklady je skvelý tip na rodinný výlet počas voľných dní, či vianočných prázdnin.

Nechajte sa očariť krásou starovekého Egypta aj vy!

 

Predpredaj vstupeniek v sieti:

Ticketportal a Eventim

 

Termín výstavy:

15. 8. 2014 – 17. 1. 2015

Incheba EXPO Bratislava, Slovensko

 

Viac informácií o výstave na http://www.tut-vystava.sk/

Usporiadateľ: JVSGROUP

 

Tlačová správa

 

Poslať e-mailom

 

Súvisiace články

Patrila zlatá maska Tutanchamonovi?

Patrila zlatá maska Tutanchamonovi?

Objav Tutanchamonovej hrobky je už neodmysliteľne spojený s obrovským množstvom zlatých predmetov v hrobovej výbave. „Všade sa lesklo zlato,“ je jedna z prvých viet, ktorou Carter popisuje dojmy z objavu predsiene hrobky. celý článok

Howard Carter – čestný idealista či zlodej?

Howard Carter – čestný idealista či zlodej?

Spolu s Heinrichom Schliemannom, objaviteľom bájnej Tróje a zlatých Mykén, je Howard Carter asi najznámejším archeológom na svete. Hoci ani jeden z nich archeológiu neštudoval, sú to práve objavy dych berúcich pokladov, ktoré im priniesli svetovú slávu. celý článok

Ako v starom Egypte „kupovali“ princezné?

Ako v starom Egypte „kupovali“ princezné?

Amarnské listy patria medzi vzácne doklady staroegyptského písomníctva. Ich obsah sa považuje za cenný zdroj informácií o živote egyptských faraónov neskorej 18. dynastie. Amarna je súčasný názov hlavného mesta Achnatona a Nefertiti, v minulosti sa nazývalo Achetaton. celý článok

Diskusia (0)

pridať

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

Pre pridanie komentáru musíte byť prihlásený. Prihláste sa alebo registrujte sa.